8 faktów, które warto znać projektując oświetlenie łazienkowe do makijażu

Parafrazując słowa francuskiego malarza Andre Derain’a: istotą robienia makijażu jest oświetlenie łazienki*. Wydawałoby się, że projektowanie oświetlenia i makijaż to sztuki zupełnie ze sobą nie połączone, jednak dobrze zaprojektowane oświetlenie łazienki może mieć znaczący wpływ na podniesienie komfortu codziennej toalety. W drugą stronę – poznanie potrzeb kobiet dbających o perfekcyjny make-up, może znacząco ułatwić projektowanie oświetlenia łazienkowego.

czytaj dalej

8 porad jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecka

Prawidłowe oświetlenie pokoju dziecka to duże wyzwanie. Ponieważ oprawy oświetleniowe w pokoju dziecinnym spełniają szereg funkcji, warto dobrze zastanowić się nad ich doborem i rozmieszczeniem. Zwłaszcza jeżeli już masz na oku jakieś nowoczesne lampy wiszące, kinkiety LED lub kolorowe reflektory, jednak nie wiesz, czy spełnią pokładane w nich oczekiwania. Właśnie. Jakie to oczekiwania? Pokój dziecka to przestrzeń, która ma być komfortową sypialnią, krainą zabaw, laboratorium doświadczalnym, malarskim atelier, miejscem nauki i spotkań z rówieśnikami.

czytaj dalej

Zapraszamy na Uroczą....

LAMPIARNIA w Poznaniu przy ul. Uroczej 25 to około 80m2 ekspozycji nowoczesnych lamp, które lubimy i polecamy. Prezentujemy oprawy oświetleniowe takich marek jak AQUAFORM, LEDS, GROK, LA CREU, LINEA LIGHT, FABBIAN, ARTEMIDE, SLAMP, GRAS, CLEONI, AZZARDO, ELKIM, PP DESIGN i kilka innych. Dysponujemy próbkami osprzętu elektrycznego firmy EFAPEL oraz JUNG.
Oferujemy Państwu pomoc w doborze odpowiedniego oświetlenia do domu, mieszkania, biura i ogrodu.

czytaj dalej

Malarstwo - Przemysław Kijas

Dzięki uprzejmości i przyjaźni z artystą, możemy zaprezentować u nas na Uroczej kilka ostatnich jego obrazów, zapraszamy do zapoznania się z twórczością Przemysława Kijasa.
czytaj dalej

System Crystal Panel LED

Duolux wprowadził nową linie podświetlanych nośników typu Crystal Panel Led. Szklane panele świecą równomiernie dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki rozpraszania światła LED w cienkiej matrycy, która jest połączona ze szkłem profilem aluminiowym grubości 15-30 mm. Panel dostępny jest w różnych rozmiarach, nawet w formacie 2 x 3 m.

czytaj dalej

Inteligentny dom - praktyczne i estetyczne aspekty

W  dzisiejszym zabieganym świecie, wymagającym od nas nieustannych poświęceń, dom traktujemy jak azyl. Niestety monotonia nieodzownych czynności związanych z naszymi czterema ścianami, potrafi zaburzyć chęci przebywania w nim, stąd też nieustanny rozwój nowinek technicznych mających uprzyjemnić i uprościć nam czas.

Od wielu lat mamy styczność z określeniem „inteligentny budynek”, niestety niewielka liczba inwestorów wie, co to w praktyce oznacza, a niejednokrotnie posłyszane strzępki informacji wręcz odstraszają.

czytaj dalej